Uprawa roślin

Jak dbać o rośliny w domu? Jak uprawiać warzywa i zioła w warunkach domowych? Dowiesz się, co zrobić, żeby nasze roślinki nie więdły, ale kwitły.

Domowy ogródek warzywny

Warsztat poświęcony będzie uprawie warzyw w warunkach domowych.

Podczas spotkania dowiemy się, czego potrzebujemy, by zacząć przygodę z uprawą warzyw w domu, by latem dodawać do sałatek i kanapek samodzielnie zasadzone rzodkiewki i szczypior, a także liście zebranej z parapetu rukoli.

 

sukulenty i zielone rośliny w okrągłym terrarium

Las w słoiku

Rośliny zamknięte w słoiku są najlepszym sposobem uprawy roślin w domowych warunkach – nie wymagają za dużo uwagi, są schludne i obecnie są też obowiązkowym elementem współczesnego wnętrza.

Podczas warsztatu nie tylko zrobimy taką ozdobę, ale też nauczymy się, jak dbać o te rośliny oraz jak stworzyć taki las w przyszłości.

 

Uprawa ziół

Podczas tego warsztatu dowiemy się, jak się zabrać do uprawy ziół, czego potrzebujemy i jak mamy o niej dbać, a także jakie zioła możemy uprawiać na parapecie lub balkonie. Poznamy także różnorodne zastosowania tych ziół począwszy od lemoniad, przed gotowanie i pieczenie do leczenia różnych małych przypadłości.