17.08.2021, prezentownik, Święta, warsztaty

Warsztaty świąteczne dla dorosłych

Warsztaty świąteczne z Zaradnymi to wyjątkowy czas, który przenosi nas do dzieciństwa. Spotkania przez nas organizowane zostają na dużo dłużej w pamięci niż tradycyjne kolacje w restauracjach, ponieważ robimy coś niecodziennego, wyjątkowego – używamy naszych rąk, by coś nimi stworzyć 🙂

Jedynie w zeszłym roku zorganizowaliśmy kilkadziesiąt spotkań świątecznych, które zaskoczyły samych uczestników, bo pokazaliśmy im, jak wiele są w stanie stworzyć własnoręcznie, a także jakie to jest przyjemne i relaksujące. Dodatkowo, nauka wspólnej umiejętności to także ogromne wzmocnienie więzi międzyludzkiej, świetny temat do rozmów w przyszłości i przyjemna satysfakcja z zaskoczenia członków rodziny i bliskich, tym, co się stworzyło na naszych warsztatach! 🙂

DEKOROWANIE PIERNIKÓW 


Zapach pierników i pomarańczy, który będzie się unosił zarówno podczas dekorowania tych świątecznych ciasteczek, jak i tworzenia zapachowych świec z wosków naturalnych i kosmetyków naturalnych sprawi, że natychmiast przeniesiecie się do beztroskich czasów dzieciństwa.

Podczas tego spotkania pokażemy Wam wiele tradycyjnych metod dekorowania pierników oraz te bardziej współczesne, które sprawią, że poczujecie się zawodowymi cukiernikami.

ŚWIECE Z WOSKÓW NATURALNYCH

Świece, które powstaną podczas warsztatów zachwycą wszystkich domowników, a także świątecznych gości. Ich zapach umili zimowe wieczory, a naturalne woski użyte do ich produkcji, oczyszczą powietrze z miejskich zanieczyszczeń. 

WIEŃCE ŚWIĄTECZNE

Podczas warsztatów z tworzenia świątecznych wieńców zapach iglaków, cynamonu, pomarańczy, anyżu sprawi, że poczujemy się, jakbyśmy ubierali choinkę. Dzielenie tych chwil z współpracownikami niezwykle wzmacnia relację, a poznanie nowej umiejętności jest tematem rozmów na długo po warsztacie. 

PAKOWANIE PREZENTÓW 


Rozpakowywanie prezentów to czysta przyjemność. Tym bardziej, jeśli jest pięknie zapakowany, a jego otworzenie zajmuje dłuższą chwilę 🙂 Ten warsztat może się odbyć w formie inspirującej prezentacji i mini warsztatu, podczas którego stworzycie swoje papiery za pomocą stempli z ziemniaka i wykaligrafujecie piękną winietkę, ale możecie też przynieść swoje wcześniej kupione prezenty, by je przepięknie zapakować. 

KALIGRAFIA ŚWIĄTECZNA

Podczas tego spotkania weźmiemy do ręki tradycyjną stalówkę, włożymy ją do drewnianej obsadki, zanurzymy w tuszu i… poznamy tajniki kaligrafii nowoczesnej. Kaligrafii, która ma swoje korzenie w tradycyjnej sztuce pięknego pisania i stylach takich jak Copperplate, ale jest też swobodna i pozwala wyjść za linię. My stworzymy wyjątkowe ręcznie wypisane kartki oraz winietki na stół wigilijny, a także bileciki do prezentów. 

MINIMALISTYCZNE DEKORACJE

Gdy brokatem, sztucznymi gałązkami i plastikową czerwienią zalane są sklepy, my dla przeciwwagi stworzymy coś wyjątkowego, a jednocześnie ujmującego kwintesencję Świąt w sobie – minimalistyczne dekoracje świąteczne.

Do wyboru mamy wiele: gwiazdki z gliny z odbitymi iglakami i koronkami, wieńce z szyszek, girlandę z suszków, pomponów lub papieru, wieniec z bombek, choinkowe ozdoby origami. 

EKOLOGICZNE ŚWIĘTA

Nasza planeta jest dla nas bardzo ważna i nie tylko od święta, nasze warsztaty są realizowane w duchu ekologii. Staramy się używać biodegrodowalnych produktów, nie produkujemy zbytnich odpadów, używamy naturalnych składników i materiałów.

Przygotowaliśmy też dla Was wyjątkowy warsztat Święta less waste „Świętowanie i niemarnowanie”, podczas którego możemy stworzyć: ekologiczne prezenty, przygotować środki czystości do ekologicznego sprzątania, porozmawiać o ekologicznej kuchni i o tym, jak spożytkować i przechowywać resztki (zrobimy woskowijki – ekologiczny zamiennik dla folii spożywczej) i przygotować ekologiczne dekoracje świąteczne, które posłużą więcej niż 1 rok 🙂 

ONLINE I STACJONARNIE

Warsztaty organizujemy zarówno w formie stacjonarnej – czy to w naszej Pracowni, czy w siedzibie firm czy też w restauracjach, jak i w formie online – z wysyłką materiałów do każdego z uczestników. 

ONLINE

W zeszłym roku ciężko nam było uwierzyć, że jesteśmy w stanie przenieść atmosferę Świąt do każdego domu uczestnika i że będąc tak daleko od siebie ludzie biorący udział w spotkaniu teoretycznie przed laptopem, czuli się tak blisko, jakby byli przy wspólnym warsztatowym stole.  Tworzyli wieńce, świece, dekorowali pierniczki, dzielili się swoimi przemyśleniami i wspomnieniami świątecznymi.

Warsztaty online dały nam też unikalną możliwość spotkań świątecznych pomiędzy ludźmi, których dzielą setki, a czasami i tysiące (wysyłamy też zagranicę) kilometrów 🙂 

Każde spotkanie z nami jest wyjątkowe i niezapomniane. Jeśli marzysz o organizacji takiego warsztatu świątecznego, napisz: a.michno@zarade.com

Do zobaczenia! 🙂