blog

lifestyle, zero waste

Targ Staroci na Kole - Instrukcja Obsługi

Kocham vintage, uwielbiam szkło i ceramikę polskiej produkcji, zachwycam się filigranowymi filiżankami do herbaty i kolekcjonuję piękne wazony i wazoniki, więc dość często bywam na Targu Staroci na Kole. Kiedy tam chodzę, co tam kupuje i za ile opowiadam w tym wpisie.

Czytaj dalej

warsztaty, wieczór panieński

Warsztaty na wieczorze panieńskim

Wieczór panieński to wyjątkowy czas, który możemy spędzić z ważnymi i bliskimi dla nas kobietami. Takie wydarzenie nie tylko zostaje z nami na długo w pamięci, ale również posiada jedyny w swoim rodzaju klimat. To celebracja miłości pary, która zostanie małżeństwem, ale także wsparcie przyszłej Panny Młodej w jej nowej roli. Przygotowałyśmy dla Was wyjątkowe atrakcje na wieczór panieński – wyjątkowe warsztaty na wieczorze panieńskim to pewność, że spędzicie niezapomniany czas i wspólnie poznacie nową piękną umiejętność.

Czytaj dalej

prezentownik, Święta, warsztaty

Warsztaty świąteczne dla dorosłych

Jak stworzyć wyjątkową świąteczną atmosferę? Przenieść się do dzieciństwa! Nasze warsztaty, podczas których udekorujemy pierniczki, stworzymy piękne dekoracje z papieru, zrobimy pachnące choinką wieńce zagwarantują niepowtarzalną, ciepłą i świąteczną atmosferę.

Czytaj dalej

DIY, warsztaty

Dlaczego rękodzieło jest nam potrzebne w obecnych czasach?

W obecnych czasach widać ogromny trend wzrostu zainteresowana rękodziełem, co jest naturalnym efektem niepewności i poszukiwań różnych metod relaksu i odpoczynku, a także większej ilości czasu spędzanego w domach.

Muszę Wam się przyznać, że bardzo się cieszę, że coraz więcej osób chce poznać tajniki rękodzieła i chce zrobić coś własnymi rękami. Chciałam się dziś podzielić moimi przemyśleniami, dlaczego uważam, że rękodzieło jest nam niezwykle potrzebne.

Czytaj dalej

DIY, dom, Jedzenie, zero waste

Piknik idealny - jak go zorganizować?

Posiłki jedzone na łonie natury smakują wyjątkowo, zwłaszcza te spożywane niespiesznie. Dlatego kocham pikniki i podpowiadam, jak zorganizować idealny piknik.

Czytaj dalej

DIY, dom, ekologia

Świece sojowe DIY

Uwielbiam świece sojowe, więc postanowiłam podzielić się z Wami wieloma poradami, jak zrobić własne ekologiczne świece sojowe we własnym domu.

Czytaj dalej

DIY, ekologia, less waste, ogólne, sprzątanie, warsztaty, zero waste

Czas na eko sprzątanie

Więcej czasu w domu, zbliżająca się wiosna i coraz więcej słońca zagląda przez nasze okna uwidaczniając to, co niekoniecznie chciałybyśmy, żeby było uwidocznione. 

Jeśli i Wy zabieracie się teraz do wiosennych porządków siedząc w domu podpowiadam kilka sprawdzonych metod, jak być zaradną i ekologiczną i sprzątając ograniczyć niezdrową chemię, niepotrzebne wydatki i przede wszystkim swój czas.

Czytaj dalej

DIY, Święta

Farbowanie jajek domowymi sposobami

W tym artykule znajdziecie kilka pomysłów, czego z domowej lodówki i spiżarni możecie użyć do farbowania jajek oraz kilka dodatkowych technik ich ozdabiania. Z której skorzystacie w tym roku? 🙂

Czytaj dalej

DIY, Święta

Liczy się (nietylko) wnętrze, czyli zapakuj to pięknie! Pakowanie prezentów.

Znajdziecie tutaj kilka pomysłów, jak szybko, pięknie i tanio zapakować prezenty świąteczne.

Czytaj dalej

ogólne

Zaczynamy! czyli o pierwszych krokach słów kilka...

O pomyśle na projekt Zaradne już pewnie przeczytałaś na stronie głównej, więc dodam tutaj jeszcze coś od siebie.

 

Czytaj dalej